Kategórie      
Úvod O mne

O mne

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolinami, kde sa voda sype a piesok sa leje, je jedno utešené kráľovstvo.

V tom kráľovstve sú jazerá plné trblietavých korálok a na stromoch kvitnú pestrofarebné korálkové šperky. Povieva korálkovo-zvonivý vetrík a slnko sa jagá ako za hrsť ohňoviek. Kráľovstvo korálok denne hýri a trblieta sa všakovakými korálkami od výmyslu sveta. Všetci obyvatelia kráľovstva, všetky tvorivé duše, si nažívajú v úcte ku kráse,v harmónii, v spokojnosti a trpezlivosti....hlavne pri navliekaní ;)Tvoria a tvoria...prekvitajú a prekvitajú :)

 

A tu hľa...práve ide jedna spokojná, tvorivá duša okolo a predstavuje svoje kráľovstvo :) - rozpovie Vám svoj príbeh...

...pssst...nech ju dobre počujeme...

 

Ahojte, vitajte pocestní, srdečne ďakujem za priestor!

Môj príbeh? Tak, hm...všetko to prišlo úplnou náhodou (...aj keď verím, že náhody neexistujú:)Jedného dňa ma vietor privial pred obchod s korálkami. Obdivovala som vo výklade šité šperky ... a v tom som si uvedomila, že aj ja túžim vytvárať takéto originálne diela. No netušila som ako.

  Odhodlanie bolo však veľké a silné.   Začiatok cesty nebol veľkorysý, vydláždený, ba ani ľahko schodný.  Nebolo to veru jednoduché, vydať sa po tejto neistej ceste. No, vytrvala som, nevzdala som sa.  A cesta mi pripravila pekné prekvapenie - začala sa pekne ukazovať, prívetivo sa mi otvárať.Postupne som sa začala učiť jednu techniku za druhou, až prišiel deň, keď som si úplne sama vytvorila svoj prvý šitý šperk. Uvedomila som si, že toto je naozaj to ono, čo chcem robiť.

 

Ligotavé, neligotavé, dúhové aj biele - hrať sa s korálkami tak, aby zakaždým vznikol jedinečný šperk. Taký jedinečný ako samotná žena, ktorá ho bude nosiť!

Odvtedy bol cieľ mojej cesty, kráľovstvo korálok, už akoby hneď za rohom....teda, tá siedma hora a dolina boli už len na krôčik vzdialené :)

Vymýšľam, navrhujem, tvorím, „šijem“, teším sa. Veľmi ma baví tá rôznorodosť, všetky tie spôsoby, ktorými možno pripraviť ďalší, jedinečný šitý šperk. Je to nevyčerpateľná studnica  možností.

Pri tvorení nových šperkov, je pre mňa samozrejmosťou prispôsobovať sa čo najviac potrebám zákazníčok. Vyrábam šperky na rôzne príležitosti, v rôznych farbách a zároveň používam rôzne prevedenia komponentov. Od bižutérie až po pozlátené či strieborné komponenty. Výber je naozaj veľmi široký.

Ako čas plynul a ja som získavala viac a viac skúseností, uvedomila som si,že chcem byť pri tvorbe s vami bližšie, osobnejšie. Deliť sa o svoju radosť, radiť vám, pomáhať vám, zdieľať spoločnú vášeň.

Stretávať sa a tvoriť spolu šité šperky môžeme preto aj na kurzoch, ktoré pre vás pripravujem. Vždy sú to kurzy s presne takým počtom účastníkov, aby som sa stále mohla venovať každému osobne. Aby bol priestor. Aby bola pohoda, aby sme boli všetci spokojní :)

A nakoľko má moje kráľovstvo aj svoje vlastné miesto vo svete internetových sietí, výrobky, návody a aj materiál na tvorbu šitých šperkov, si môžete popozerať a povyberať aj priamo tu.

Ponuku kráľovstva korálok budem veľmi rada rozširovať aj vďaka Vám a preto ak Vám niečo chýba, neváhaj ma kontaktovať :)

 

Ďakujem, že ste ku mne zavítali a prajem Vám veľa radosti pri tvorení.

Do korálkovania!

 

Vaša Janka


 

Newsletter
Chcete od nás dostávať zaujímavé tipy do vašej e-mailovej schránky?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).
Copyright 2015 - 2024 © kralovstvokoralok.sk